Проценти на залишок коштів на поточному рахунку підприємця оподатковуються ПДФО

1302
нет комментариев

Чи оподатковуються ПДФО доходи у вигляді процентів, нараховані на залишок коштів поточного банківського рахунку, який зареєстровано на ФОП?

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності. крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування визначено ст.177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2000 року №2755-УІ (далі – ПКУ).

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (п.177.2 ст.177 ПКУ).

Для фізичної особи – підприємця – дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та /або безготівковий), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст.292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Отже для фізичної особи – підприємця не залежно від системи оподаткування виплачені проценти не включаються до оподатковуваного доходу отриманого від господарської діяльності.

Одночасно, оподаткування процентів та дисконтних доходів, нарахованих на користь фізичних осіб з будь-яких інших доходів, ніж ті, що зазначені у підпункті 170.4.1 пункту170.4 ст.170 ПКУ, здійснюється у загальному порядку, встановленому ПКУ для доходів, що остаточно оподатковуються під час їх нарахування, за ставкою, визначеною в абзаці першому пункту 167.1 статті 167ПКУ.

Ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 – 167.5 цієї статті), у тому числі, процентів, нарахованих на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку (п.167.1 ст. 167 ПКУ).

Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування. Податкові агенти (банки, кредитні спілки), які нараховують доходи у вигляді процентів, сплачують (перераховують) до бюджету загальну суму податку, нараховану за ставками, визначеною абзацом першим пункту 167.1 статті 167 цього Кодексу, із загальної суми процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці (п.п.170.4.1 та 170.4.3 п.170.4 ст.170 ПКУ).

Податковим агентом у податковому розрахунку відображають загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів та загальну суму утриманого з них податку. При цьому у податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного рахунку, ощадного (депозитного) сертифіката, вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу – платника податку, якій нараховані такі доходи.

Враховуючи вищенаведене, проценти, які нараховані (виплачені, надані) податковим агентом на розрахункові рахунки фізичної особи – підприємця підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою визначеною у п.167.1 ст.167 ПКУ. Податкові агенти (банки, кредитні спілки), які нараховують доходи у вигляді процентів, сплачують (перераховують) до бюджету загальну суму податку та відображають її у податковому розрахунку за ф. 1-ДФ.
Общедоступный информационно-справочный ресурс «ЗИР»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Овен – емоції контролювати буде складно, Лев – уникайте конфліктів

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –