Авансові внески для новоствореного підприємства: нюанси подання звітності

265
нет комментариев

Підприємство зареєстровано у квітні 2013 р. За результатами роботи за 2013 р. обсяг доходу перевищив 10 млн грн. Чи повинно було новостворене підприємство заповнювати у декларації з податку на прибуток за 2013 р. таблицю щодо нараховування авансових внесків на наступний 2014 р.?

Відповідно до положень п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя та дев’ять місяців) і не сплачують авансових внесків.

Для цілей податкового обліку новоствореними вважаються ті платники, які пройшли державну реєстрацію та взяті на облік як платники податку на прибуток у контролюючих органах у звітному (податковому) році. Тобто якщо підприємство пройшло державну реєстрацію та взяте на облік як платник податку на прибуток у контролюючому органі за місцем реєстрації у 2013 р., то таке підприємство вважається новоствореним і звільняється від сплати авансових внесків лише у 2013 р.

Отже, якщо оподатковуваний дохід підприємства, зареєстрованого протягом 2013 р., досяг 10 млн. грн., а також у разі наявності у такого підприємства податкового зобов’язання за цей період таке підприємство стає платником щомісячних авансових внесків.

У складі річної Податкової декларації з податку на прибуток за 2013 р. такий платник повинен був заповнити розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватись у наступні 12 місяців 2014 р.
Вісник податкової служби

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Вітаємо з Покровою та Днем захисника України!

Сьогодні, 14 жовтня, відзначається відразу три свята –