Замовника послуг слід вказувати у відповідному договорі

439
нет комментариев

Якими документами підприємство повинне підтвердити, що замовник є нерезидент?

Запитання: Підприємство – платник податку на прибуток на загальних підставах, платник ПДВ. Займається транспортно-експедиторською діяльністю в межах договорів міжнародного перевезення вантажів. Не здійснює операцій по перевезенню. Оплати здійснюються тільки після надання послуг. Іноді замовниками є юридичні особи-нерезиденти (Латвія).

Питання 1. Якими документами від Замовника підприємство повинне підтвердити, що даний Замовник є нерезидент? Чи може підприємство скористатися підпунктом «б» п. 185.1 ст. 185 ПКУ та підпунктом «ж» п.186.3 ст. 186 ПКУ, а також УПК щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності затвердженою наказом ДПС України 06.07.2012 № 610, та не оподатковувати ПДВ надані послуги з ТЄО Замовнику-нерезиденту?

Питання 2. Якщо так, то чи повинне буде воно коригувати свій податковий кредит з ПДВ згідно статті 199 ПКУ? Які операції відносяться до неоподатковуваних? Всі отримані послуги (поштові послуги, послуги оренди, послуги зв’язку та ін.), придбані товари, необоротні активи використовуються для здійснення господарської діяльності підприємства.

Відповідь:

Питання 1. Дійсно, п. «ж» пп. 186.3 ПКУ містить норму, за якою, якщо замовником транспортно-експедиційних послуг є нерезидент, то такі послуги, незалежно від фактичного місця їх надання, вважаються такими, що надані за кордоном (тобто, за межами митної території України). А за п. 185.1 ПКУ, послуги, надані за кордоном, не є об’єктом оподаткування ПДВ (оскільки їх немає у переліку об’єктів оподаткування цим податком).

При цьому ПКУ не містить правил визначення або підтвердження того, ким був ваш замовник – це повинно прямо випливати із первинних документів. Тобто, на нашу думку, для цього достатньо в договорі про надання послуг зазначити, що замовник зареєстрований як суб’єкт господарювання – юрособа у іншій, ніж Україна, країні (зокрема, в Латвії). ПКУ не містить вимоги підтверджувати цей факт якимись іншими документами, наприклад, довідками з торгової палати, податкової або органів місцевої влади за місцем реєстрації замовника.

Питання 2. Якщо ви надаєте тільки транспортно-експедиційні послуги нерезидентам, і іншої оподаткованої ПДВ діяльності не здійснюєте, то весь обсяг наданих вами послуг є пільгованим, тобто, не є об’єктом оподаткування. В такому випадку ви не маєте права на податковий кредит з ПДВ взагалі (згідно із п. 198.4 ПКУ). Якщо ви вже скористалися правом на податковий кредит, то повинні визнати податкове зобов’язання відповідно до п. 198.5 ПКУ, у тому звітному періоді, в якому придбані товари, послуги, необоротні активи почали використовуватися в операціях, які не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Якщо ж ви здійснюєте як оподатковані, так і не оподатковані ПДВ операції (наприклад, надаєте транспортно-експедиційні послуги як резидентам, так і нерезидентам), то «вхідний» ПДВ (сплачений/нарахований у ціни придбаних товарів, послуг, необоротних активів) ви маєте розподіляти за правилами, встановленими ст. 199 ПКУ.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Полтавці просять зробити з районами те саме, що й в Кременчуці

Учора на сайті Полтавської міськради з’явилась електронна петиція до