Імпортер самостійно вирішує, як оформляти товар при розмитненні

728
нет комментариев

Підприємство має на меті завозити на митну територію України ром в цистернах, з подальшим його розливом в пляшки для подальшої реалізації на тереторії України. Чи вважатиметься даний процес виробництвом? Характеристики даного рому змінюватись не будуть?

Якщо це не виробництво, то даний ром буде оформлятись на митниці як готова продукція, і відповідно акциз буде сплачуватись до або під час митного офрмлення. Якщо в подальшому необхідно буде змінити характеристики рому, тобто почнеться процес виробництва (добавиться спирт, вода), і ром уже є як сировина. Чи можна міняти призначення підакцизного товару? Як бути з уже сплаченим акцизом? Як сплачувати акцизний податок на виготовлену продукцію з рому? Чи не виникне подвійне оподаткування акцизним податком?

Це досить складне питання, тому що чіткої відповіді на нього у чинному законодавстві ми не знайшли. Тому можемо висловити лише нашу думку з цього приводу. А вона така.

На нашу думку, розлив алкогольних напоїв по пляшках не є виробництвом алкогольних напоїв. Базується ця думка на тому, що ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР, розглядається лише повний технологічний цикл виробництва, тобто сукупність приміщень, технологічного та іншого обладнання, відповідних технологічних процесів, що забезпечують переробку сировини в продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачу, а також лабораторій, акредитованих органами виконавчої влади, уповноваженими відповідно до законодавства. Частково підтверджує цю думку і Класифікатор видів економічної діяльності.

Хоча в діючому Класифікаторі (КВЕД – 2010) і немає згадки про розлив алкогольних напоїв по пляшках, в попередньому вона була. Так, код 15.93.0 в КВЕД – 2005 був присвоєний виробництву виноградних вин. Але при опису такого коду було сказано, що він не включає в себе розливу пляшки та пакування без перероблення (витримки) вина (такому виду діяльності було присвоєно код 51.34). В діючому КВЕД – 2010 в діяльності за кодом 11.0 «Виробництво напоїв» і в підкласі 11.01 «Дистиляція, ректифікація та змішування алкогольних напоїв», і в підкласі 11.02 «Виробництво виноградних вин» зазначено, що колишній код 51.34 їм відповідає лише частково. Слід сказати, що під кодом 51.34 в КВЕД – 2005 була зазначена «Оптова торгівля напоями». Йому зараз відповідає код 46.34 КВЕД-2010. Він, зокрема, передбачає купівлю вина великими партіями та його розлив у пляшки без перероблення. На нашу думку, це можна віднести і до розливу у пляшки рому.

Стосовно сплати акцизного податку, зазначимо таке. Згідно із ст. 213 ПКУ, об’єктами оподаткування цим податком є, зокрема, операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) та операції із ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України. Тобто, якщо ром буде ввезено в режимі імпорту на територію України як підакцизний готовий товар з метою подальшої реалізації як готової продукції, то його імпортер повинен буде сплатити акцизний податок при його розмитненні (пп. 212.1.2 ПКУ). Якщо ж підакцизний товар ввозиться з метою використання як сировини для виробництва підакцизних товарів (продукції), за умови подальшого виготовлення з такої сировини готової продукції на митній території України, з якої сплачується акцизний податок, або реалізації такої продукції (підакцизних товарів) на експорт, та пред`явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва, то таке ввезення підакцизного товару не обкладається акцизним податком (пп. 213.3.6 ПКУ). Тобто, від того, як буде оформлено підакцизний товар при його ввезенні і які документи будуть подані при розмитненні, залежить, чи буде цей товар оподатковано акцизним податком, чи ні. Вирішувати, як саме оформляти цей товар при розмитненні, яку мету зазначати при його ввезенні, слід самому імпортеру.

При цьому корегування сум сплаченого (нарахованого) акцизного податку у зв’язку із зміною напрямку використання імпортованого підакцизного податку (у вашому випадку – використання у якості сировини імпортованого як готова продукція рому), ПКУ не передбачено.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Під Кременчуком зіштовхнулися автівки, є постраждалий

Вчора, 13 жовтня, біля с. Піщане Кременчуцького району