Підтвердженням факту обігу на біржі є договір про включення у біржовий список

144
нет комментариев

Торговець цінними паперами купує акції на неорганізованому ринку, які в тому ж звітному податковому періоді реалізує на фондовій біржі. Чи будуть при визначенні фінансового результату від продажу акцій на біржі, враховуватись витрати на їх придбання, здійсненні поза біржею? Фінансовий результат за операціями з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, окремо від фінансового результату за операціями с цінними паперами, що не перебувають в обігу

Згідно із п. 153.8 ПКУ, платник податку на прибуток визначає фінансовий результат за операціями з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, окремо від фінансового результату за операціями с цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі. Як бачимо, ця норма ПКУ прямо не вимагає придбання цінних паперів на біржі для того, щоб витрати на таке придбання були враховані для визначення фінансового результату при наступному продажі таких цінних паперів на фондовій біржі.

Але, для того, щоб такі витрати можна було врахувати для зменшення суми цього фінансового результату, потрібно, щоб придбані цінні папери на час придбання перебували у обігу на фондовій біржі. Адже доходи, отримані від операцій з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, не можуть бути зменшені на видатки від операцій з цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі, і навпаки.

Підтвердженням факту обігу на біржі є договір про включення у біржовий список (за відсутності операцій, дійсний протягом 60 днів), довідка біржі про біржову ціну (курс) на визначений цінний папір.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

В Кременчуці чоловіка вбило вибухом колеса

На  ПРАТ Крюківському Будтехмонтаж  працівник  підкачував колесо автомобіля