Якщо посада скорочується, то працівнику можна запропонувати іншу посаду

446
нет комментариев

На підприємстві (ТОВ), згідно штатного розпису є директор, головний бухгалтер, заступник головного бухгалтера та інші працівники. Наразі директор звільняється. На його місце призначений головний бухгалтер. По рішенню власника посади головного бухгалтера надалі не буде. Питання: як у цьому випадку бути із заступником головного бухгалтера, якщо посада головного буде не передбачена?

На нашу думку, в такому разі на підприємстві не може бути і заступника головного бухгалтера. І це слід врахувати, вносячи зміни до штатного розкладу.

Якщо посада скорочується, то працівнику можна запропонувати працювати на підприємстві за іншою посадою. Наприклад, на думку наших фахівців, в такому випадку можливо передбачити у штатному розкладі посаду звичайного бухгалтера.

Якщо працівник (заступник головного бухгалтера) погодиться працювати за нею, слід буде скласти його посадові інструкції, в яких прописати, чим саме він буде займатися. Якщо ж працівник не погодиться, слід зважати на те, що скорочення посад, згідно із КЗПП – це така подія, які не можна провести в один день. Якщо підприємство передбачає скоротити посаду заступника головного бухгалтера (оскільки скасовано і саму посаду головного бухгалтера), то про це працівника слід попередити за два місяці (із ознайомленням із наказом). І протягом цих двох місяців працівник має право або перейти на запропоновану іншу посаду, або звільнитися у звязку із скороченням штату (із відповідною вихідною допомогою за ст. 44 КЗПП)
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Вітаємо з Покровою та Днем захисника України!

Сьогодні, 14 жовтня, відзначається відразу три свята –