Сума страхового відшкодування, що перевищує вартість застрахованого майна, оподатковується

191
нет комментариев

Чи обкладається податком на доходи фізичних осіб сума страхового відшкодування заставленого майна?

Міндоходів в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міндоходів від 02.06.14 №325, повідомило, що в разі настання страхового випадку з предметом застави (автомобілем), під заставу якого фізособою отримано в банку кредит, виплата страхового відшкодування здійснюється страховою компанією такому банку – вигодонабувачу, а банк спрямовує ці кошти на рахунок погашення кредиту фізособи, отриманого під такий автомобіль, сума такого відкодування не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи-позичальника.

При цьому, у разі якщо сума страхового відшкодування перевищує вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення договору страхування, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), податковий агент від суми такого перевищення утримує та сплачує (перераховує) до бюджету ПДФО за ставкою 15% (17%).

Водночас Міндоходів скасувало Узагальнюючу податкову консультацію, затверджену наказом Міндоходів від 22.11.13 №701, у якій був висловлений протилежний підхід, за котрим сума такого страхового відшкодування розглядалася для фізособи як дохід у вигляді додаткового блага згідно з підпунктом «е» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України.
ГНИ в Днепровском районе г. Киева

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Із квартири винесли техніку і долари

20 вересня до поліції звернувся 35-річний кременчужанин. За