Відображаємо позитивну різницю платників спеціального режиму ПДВ в декларації

93
нет комментариев

Виходячи з Вашої відповіді : Згідно із пп. 136.1.2 ПКУ, до доходів платника податку на прибуток, який зареєстрований як суб`єкт спеціального режиму оподаткування згідно із статтею 209 цього Кодексу, включається позитивна різниця між сумами ПДВ, нарахованими таким сільськогосподарським підприємством на ціну поставлених ним сільськогосподарських товарів протягом звітного або попередніх звітному періодів, та сумами ПДВ, сплаченими (нарахованими) ним протягом звітного періоду на ціну виробничих факторів, визначених статтею 209 ПКУ. Тобто, дана позитивна різниця оподатковується податком на прибуток, але ж:

1. Дана норма прописана в ст. 136, що має назву «Доходи, що не враховуються для визначення об`єкта оподаткування.

2. Відповідно до ст. 135 «Порядок визначення доходів та їх склад» абзац 3 п.1 ст.135 — інших доходів, які визначаються відповідно до п. 135.5 цієї статті, за винятком доходів, визначених у п.135.3 цієї статті та у статті 136 цього Кодексу.

Виходячи з цього дана позитивна різниця не є оподатковуваним доходом?

Тобто, так це дійсно позитивна різниця, яка відображається в рядку 18 декларації з ПДВ платників спеціального режиму ПДВ.

В декларації з податку на прибуток (в редакції наказу Міндоходів від 30.12.2013 р. № 872) така сума доходу відображатиметься в рядку 03 „Інші доходи”, а в додатку ІД до цього рядку вона відображатиметься в рядку 03.30 „Інші доходи”?

Так, ст. 136 ПКУ – це доходи, які не враховуються для визначення об`єкта оподаткування. Але наведена мною норма зазначена у другому абзаці пп. 136.1.2 ПКУ, звучить так:

«До доходів платника податку, який зареєстрований як суб`єкт спеціального режиму оподаткування згідно із статтею 209 цього Кодексу, включається позитивна різниця між сумами податку на додану вартість, нарахованими таким сільськогосподарським підприємством на ціну поставлених ним сільськогосподарських товарів протягом звітного або попередніх звітному періодів, та сумами податку на додану вартість, сплаченими (нарахованими) ним протягом звітного періоду на ціну виробничих факторів, визначених статтею 209 цього Кодексу».

Вона наведена як виключення, адже у попередньому, першому абзаці пп. 136.1.2 ПКУ, наголошується, що для визначення об`єкта оподаткування не враховуються суми податку на додану вартість, отримані/нараховані платником податку на додану вартість, нарахованого на вартість продажу товарів, виконаних робіт, наданих послуг, за винятком випадків, коли підприємство — продавець не є платником податку на додану вартість.

Тому, на нашу думку, платник податку на прибуток, у якого виникає така позитивна різниця між зазначеними сумами ПДВ, повинен включити її до складу інших доходів із відповідним відображенням у декларації з податку на прибуток.

Такої ж думки дотримуються і податківці

http://rv.minrd.gov.ua/media-ark/news-ark/156518.html
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Мужчина-трансгендер путем кесарева сечения родил здорового ребенка

30-летний Кэйси Салливан, мужчина-трансгендер из американского штата Висконсин, родил