Якщо надання безкоштовного харчування не є персоніфікованим, його вартість не включається до доходу

1074
нет комментариев

Податкові наслідки при наданні безкоштовного харчування (обідів) своїм працівникам у вигляді «шведського» столу (фуршету). Чи будуть у підприємства податкові витрати? Чи виникатиме податковий дохід по прибутку при безкоштовному наданні такого харчування? Чи буде ПДФО та ЄСВ?

Відповідно до пп.139.1.1 ПКУ не включаються до складу витрат витрати на фінансування особистих потреб фізичних осіб за винятком виплат, передбачених ст.142 і 143 ПКУ, та в інших випадках, передбачених нормами р.ІІІ «Податок на прибуток підприємств» ПКУ.

Таким чином, право на податкові витрати підприємство не має.

Згідно з п.135.4 ПКУ дохід від операційної діяльності визнається в розмірі договірної (контрактної) вартості, але не менше ніж сума компенсації, отримана в будь-якій формі, в тому числі при зменшенні зобов`язань, та включає дохід від реалізації товарів, виконаних робіт, наданих послуг, у тому числі винагороди комісіонера (повіреного, агента тощо); особливості визначення доходів від реалізації товарів, виконаних робіт, наданих послуг для окремих категорій платників податків або доходів від окремих операцій встановлюються положеннями розділу ІІІ ПКУ.

Отже, оскільки харчування надається безкоштовно, ніякої компенсації підприємство не отримує, відповідно податковий дохід дорівнює нулю.

Додаткові блага — кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами р.IV ПКУ) (пп.14.1.47 п.14.1 ст.14 ПКУ). Згідно з пп.«а» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо, зокрема, у вигляді вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених ПКУ для оподаткування прибутку підприємств. Однак, оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі одержаних у вигляді додаткового блага, виходячи з положень ПКУ, розглядається лише у разі їх одержання безпосередньо конкретним платником податку.

Отже, якщо надання безкоштовного харчування не є персоніфікованим, його вартість не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу працівників, відповідно ПДФО не виникатиме.

Щодо ЄСВ. Оскільки базою для нарахування ЄСВ для працівників є сума нарахованої їм зарплати (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).Згідно з п.2.3.4 Інструкції зі статистики зарплати № 5, оплата або дотації на харчування працівників, у тому числі в їдальнях, буфетах, профілакторіях включається до іншіх заохочувальних та компенсаційних виплат, тобто входить до складу фонду оплати праці. Проте, звісно, для утримання ЄСВ з вартості харчування потрібно також вести персоніфікований облік надання такого харчування щодо працівників.А отже ЄСВ у випадку надання загального «шведського» столу працівникам також не буде.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Кременчужанин зі зброєю та наркотиками став знаменитим

Як повідолмяв КременчукToday, днями поліція затримала чоловіка, який зберігав