Заповнюємо податкову накладну при виконанні будівельно-монтажних робіт

418
нет комментариев

Як правильно заповнити податкову накладну (гр. 5 та 6) при виконанні будівельно-монтажних робіт? Чи потрібно деталізувати виконані будівельно-монтажні роботи у податковій накладній аж до зазначення самого об`єкта виконання робіт?

Відповідно до п.14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів від 14.01.2014р. № 10, до розділу І податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, а саме:

1) до графи 2 — дата виникнення податкового зобов`язання у продавця, тобто здійснення будь-якої з подій, що сталася раніше, відповідно до вимог пункту 187.1 статті 187 розділу V Податкового кодексу України.

Графа 2 заповнюється в порядку, передбаченому абзацом другим пункту 3 цього Порядку;

2) до графи 3 — номенклатура товарів/послуг продавця.

4) до графи 5 — одиниця виміру товарів/послуг — грн, шт., кг, м, см, м куб., см куб., л, послуга тощо;

5) до графи 6 — кількість (об`єм, обсяг) постачання товарів/послуг;

Номенклатура, яка має зазначатися в податковій накладній повинна відповідати предмету укладеного договору, а також первинним документам( акиу виконаних робіт тощо) Виходячи із суті запитання має місце договір будівельного підряду. Згідно зі ст. 875 ЦКУ за договором будівельного підряду підрядник зобов`язується збудувати і здати у встановлений строк об`єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов`язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов`язок не покладається на підрядника, прийняти об`єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх. Договір будівельного підряду укладається на проведення нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції (технічного переоснащення) підприємств, будівель (зокрема житлових будинків), споруд, виконання монтажних, пусконалагоджувальних та інших робіт, нерозривно пов`язаних з місцезнаходженням об`єкта.

Таким чином, на нашу думку, в графі «Номенклатура» має бути вказано власне «будівельно-монтажні роботи», а більш детальна інформація вже буде зазначена в проектно-кошторисній документації тощо.

Що стосується гр. 5 та гр. 6 в податковій накладній, то, оскільки зазначені будівельно-монтажні роботи вимірюються у вартісному виразі, то у разі складення податкової накладної на повне постачання , або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) в повному обсязі, у графі 5 податкової накладної зазначається одиниця виміру «послуга», а в графі 6 зазначається «1». У разі складення податкової накладної на часткове постачання, або на суму попередньої оплати частини вартості послуги, у графі 5 податкової накладної зазначається слово «послуга», а в графі 6 — відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати половини договірної вартості послуги, у графі 6 вказується число «0,5».

Зверніть також увагу: відповідно до п.187.1 ПКУ за операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб`єкти підприємницької діяльності можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до підпункту 14.1.266 ПКУ.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Дорогу на Київ можуть закрити через сильний снігопад

Кременчуцькі водії повідомляють, що під Києвом почався сильний