Зміни у розмірі статутного фонду не є оподаткованим доходом юрособи

107
нет комментариев

Власником приватного підприємства прийнято рішення про зменшення статутного фонду, який сформовано за рахунок його власних коштів. Коли формувався статутний фонд, підприємство перебувало на загальній системі, зараз є платником ЄП 4 групи без сплати ПДВ. Які особливості даної операції щодо оподаткування, і в який термін необхідно провести вилучення коштів на користь власника підприємства?

Зміни у розмірі статутного фонду не є оподаткованим доходом юрособи, в тому числі під час перебування на єдиному податку. Оскільки суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника, не включаються до доходу, який обкладається єдиним податком (п. 8 пп. 292.11 ПКУ).

Звісно, не буде доходом платника єдиного податку і сума зменшення статутного фонду, оскільки одночасно із прийняттям рішення про таке зменшення, у юр особи виникає зобов’язання з повернення засновникам певної частки раніше отриманих внесків (тобто, мова не йде про безоплатно отримані активи).

Форма і строки повернення таких внесків встановлюються, як правило, статутними документами і протоколом рішення самих засновників.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

У мерії прокоментували «волохатий жах» на площі

У мерії Полтави пропонують тим, кому не подобаються