Податковою адресою юрособи житлове приміщення бути не може

79
нет комментариев

Приватне підприємство планує змінити податкову адресу в межах одного р-ну. Чи можна використвувати як податкову адресу квартиру засновника (він же і директор), яка належить йому на праві власності, але в якій він не прописаний. І чи потрібно директору заключати договір оренди з підприємством? Квартира власника — житловий фонд

Згідно з 45.2 ПКУ, податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Згідно із ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV (далі – Закон № 755), місцезнаходження юридичної особи – це адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені. І саме відомості про місцезнаходження юридичної особи містяться у Єдиному державному реєстрі , відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону № 755.

Таким чином, усе залежить від того, що зазначено в установчих документах. Якщо на підприємстві є директор, і саме він виступає від імені підприємства, то йдеться, звісно, не про адресу директора, а про адресу, за якою він виконує свої трудові обов’язки (де знаходиться адміністрація юрособи). На нашу думку, якщо такої адреси немає, наприклад, якщо на підприємстві є лише один директор, він є і засновником, і виконує свої обов’язки з дому, то у якості місцезнаходження юрособи може бути зазначено адресу такого засновника. Як правило, держреєстратор не звіряє правильність зазначеної при внесенні змін адреси юрособи з підтвердними документами.

При цьому, якщо за цією адресою не ведеться, наприклад, виробнича діяльність, несумісна з призначенням такого приміщення, немає обов’язку переводити таке приміщення з житлового до нежитлового.

Але існує і інша думка з цього приводу. Нажаль, податківці частіше схиляються саме до неї, тому вам варто звернутися з цього приводу до ДПІ за місцем обліку за індивідуальною податковою консультацією. Згідно з ст. 93 ЦКУ, місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку. Керуючись нею, податківці часто говорять, що у житловому приміщенні не може здійснюватися господарська діяльність (крім, можливо, послуг з проживання), а отже, податковою адресою юрособи житлове приміщення бути не може.

Окреме питання виникне щодо того, що житлове приміщення, яке засновник хоче використати для встановлення податкової адреси юрособи, йому належить, але не є його місцем реєстрації.

Тож, найнебезпечнішим було б перевести це приміщення з житлового фонду і укласти договір оренди із засновником, як зазначено у запитанні. І тільки якщо податківці нададуть індивідуальну податкову консультацію, якою дозволять використовувати зазначене приміщення у якості податкової адреси без переведення до нежитлового фонду і договору оренди, можна діяти за цією консультацією без негативних наслідків (згідно із ст. 53 ПКУ).
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Голосуем за Мисс юность «Ай Лав Кременчуг»!

В Кременчуге продолжается конкурс «Мисс Ай Лав Кременчуг»,