Єдиноплатник ІІ групи може надавати агентські послуги лише населенню або платникам ЄП

196
нет комментариев

Чи може ФОП єдиноподатник на 2 групі (турагент) надати юрособі на загальній системі оподаткування послуги (продати авіаквиток працівнику компанії)? Квитки ФОП продає як посередник по турагенському договору з ТОВ єдиноподатник 3 група. ТОВ «А» на загальній системі придбало квиток в ФОП за 1000,00 грн. ФОП відповідно до агенського договору залишив в себе на рахунку 100 грн. комісійних і оплатив 900,00 грн. за квиток ТОВ «В» єдиний податок на 3 грнупі. Тобто фактично квиток для підприємства «А» надає підприємство «В» і ФОП виступає посередником за комісійні. Чи можлива така співпраця?

На наш погляд, якщо ФОП – платник єдиного податку продає квитки як агент і фактично не надає перевізницьких послуг покупцю квитка – юрособі на загальній системі оподаткування, то порушення вимог щодо перебування у другій групі платників єдиного податку, встановлених п. 291.4 ПКУ, немає.

Згідно з пп.2 п.291.4 ПКУ до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.

Відповідно до ст.295 Господарського кодексу України (далі – ГКУ) комерційне посередництво (агентська діяльність) є підприємницькою діяльністю, що полягає в наданні комерційним агентом послуг суб’єктам господарювання при здійснені ними господарської діяльності шляхом посередництва від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок суб’єкта, якого він представляє. Комерційним агентом може бути суб’єкт господарювання (громадянин або юридична особа), який за повноваженням, основаним на агентському договорі, здійснює комерційне посередництво. Не є комерційними агентами підприємці, що діють хоча і в чужих інтересах, але від власного імені.

Агентський договір повинен визначити сферу, характер і порядок виконання комерційним агентом посередницьких послуг, права та обов’язки сторін, умови і розмір винагороди комерційному агентові, строк дії договору, санкції у разі порушення сторонами умов договору, інші необхідні умови, визначені сторонами (ст.297 ГКУ).

Виходячи з наведеного, вбачаємо, що підприємець другої групи платників єдиного податку може надавати агентські послуги, але тільки населенню або платникам єдиного податку. Оскільки в запитанні сказано, що квитки надходять до ФОП на єдиному податку другої групи (агента) від ФОП на єдиному податку третьої групи, можна дійти до висновку, що такий ФОП на єдиному податку третьої групи є замовником агентських послуг і договір про їх надання укладений саме із ним. Якщо це так і агентські послуги ФОП на єдиному податку надає іншому платнику єдиного податку, то він має право перебувати у другій групі платників єдиного податку.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Кременчужанин зі зброєю та наркотиками став знаменитим

Як повідолмяв КременчукToday, днями поліція затримала чоловіка, який зберігав