Оплаті підлягають календарні дні оренди, а не робочі

169
нет комментариев

Із працівником укладено договір оренди авто, який було нотаріально засвідчено. Акт приймання-передачі автомобіля оформлено з 15.08.2013 р. Згідно з договором, винагорода за місяць має становити 600,00 грн. Як потрібно розраховувати суму орендної плати за серпень 2013 р.? Виходячи із календарних днів чи виходячи з робочих днів працівника, який надав авто в оренду і використовує його як службовий транспорт? Чи впливає на суму орендної плати перебування працівника, наприклад, у відпустці (час, коли таким автомобілем ніхто не користується)?

Відносини найму (оренди) регулює розділ 58 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ). Так, згідно зі ст. 762 ЦКУ, за користування об`єктом оренди з орендаря утримується плата. Розмір такої плати визначають, як правило, сторони договору оренди. Але якщо з будь-якої причини розмір орендної плати не встановлено, його встановлюють (наприклад, судом) з огляду на споживчі якості орендованого майна та інших обставин, що мають істотне значення.

Не випадково, крім договору оренди, сторони оформляють акт приймання-передачі орендованого майна. Адже, згідно з ч. 6 ст. 762 ЦКУ, орендар звільняється від сплати орендної плати за період, протягом якого він не використав орендоване майно з причин, які від нього не залежать. Доти, доки майно перебуває у орендодавця, орендар не може ним користуватися і не зобов`язаний сплачувати орендну плату. Відтоді як орендодавець передав майно орендареві, до якості орендованого майна у орендаря претензій немає, орендар може ним користуватися або не користуватися, на власний вибір. Невикористання орендованого майна, що його прийняв орендар, через відсутність виробничої необхідності, графіка роботи підприємства-орендодавця або працівників, що використовують орендоване авто, як у цьому запитанні, не впливає на обов`язок орендаря сплачувати орендну плату. Її сплачують за весь період можливого використання з моменту отримання орендованого майна від орендодавця до моменту повернення орендованого майна орендодавцеві (ці операції підтверджуються, як правило, актами приймання-передачі).

Отже, оплаті підлягають календарні дні періоду оренди, а не робочі. Не зменшується такий період і на святкові (неробочі) дні, встановлені діючим у періоді оренди законодавством. І відсутність працівника, який безпосередньо повинен використовувати орендоване авто — у період відпустки, тимчасової непрацездатності тощо — не впливає на обов`язок орендаря нарахувати за цей період орендну плату. Таким чином, за серпень 2013 р. підприємство має нарахувати орендну плату за період з 15-го до 31-го числа, тобто 600 : 31 х 17 = 329,03 грн.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Голосуем за Мисс юность «Ай Лав Кременчуг»!

В Кременчуге продолжается конкурс «Мисс Ай Лав Кременчуг»,