Витрати на харчування, вартість якого включена до вартості проживання у готелях, оплачується за рахунок добових

398
нет комментариев

Чи зменшується розмір добових при відрядженні по Україні для працівників підприємств, що фінансуються за рахунок бюджету, та чи відшкодовуються працівнику витрати на харчування, якщо до рахунку на проживання включена вартість одно –дво -триразового харчування, що перевищує суму таких добових?

Відповідно до пп.140.1.7 п.140.1 ст.140 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, визначаються Кабінетом Міністрів України. Сума добових для таких категорій фізичних осіб не може перевищувати суму, встановлену абзацом четвертим цього підпункту.

Пунктом 2 постанови Кабінету міністрів України від 02.02.2011 №98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» (далі — Постанова №98) установлено, що в разі коли працівники, відряджені за кордон, за умовами запрошення безоплатно забезпечуються харчуванням стороною, яка приймає, або коли працівники, відряджені в межах України для участі у переговорах, конференціях, симпозіумах з питань, що стосуються основної діяльності підприємства, установи та організації, які відряджають працівників, за умовами запрошення безоплатно забезпечуються харчуванням організаторами таких заходів, добові витрати відшкодовуються у розмірах, що визначаються у відсотках сум добових витрат для відповідної держави згідно з додатком 1 до цієї постанови, зокрема 80% при одноразовому, 55% — дворазовому, 35% — триразовому харчуванні.

Витрати на харчування, вартість якого включена до рахунків на оплату вартості проживання у готелях (мотелях), інших житлових приміщеннях або до проїзних документів, оплачуються відрядженим працівникам за рахунок добових витрат.

Враховуючи наведене, якщо до рахунків на оплату вартості проживання у готелях (мотелях), інших житлових приміщеннях або до проїзних документів включена вартість харчування, то платник податку, який повністю або частково фінансується за рахунок бюджетних коштів, має право включити до складу витрат вартість послуг з проживання та проїзду за вирахуванням вартості послуг з харчування.

Розмір добових витрат зменшується на вартість харчування та складає, зокрема, 80% при одноразовому, 55% — дворазовому, 35% — триразовому харчуванні.

При цьому, нормами Постанови №98 не передбачена можливість відшкодування витрат на харчування, якщо вартість такого харчування перевищує розмір добових.
ГУ Миндоходов в Днепропетровской области

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Гороскоп на завтра: Рак — заручитесь нужной поддержкой, Лев — не доверяйте всем подряд

Доброго вечора, шановні читачі Кременчук Тудей! На календарі