Витрати на списання медпрепаратів, термін придатності яких минув, не входять до складу витрат

207
нет комментариев

Чи включаються до складу витрат платника податку на прибуток витрати на списання медичних препаратів, для яких закінчився термін придатності?

Відповідно до ст. 21 Закону України від 04 квітня 1996 року № 123/96-ВР «Про лікарські засоби» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 123) забороняється реалізація (відпуск) громадянам неякісних лікарських засобів або таких, термін придатності яких минув або на які відсутній сертифікат якості, що видається виробником.

Неякісні лікарські засоби, включаючи ті, термін придатності яких закінчився, підлягають утилізації та знищенню. Утилізація та знищення лікарських засобів проводяться відповідно до правил, що затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, та інших вимог законодавства (ст.23 Закону №123).

Відповідно до п.3 Правил проведення утилізації та знищення неякісних лікарських засобів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.07.2004 № 349, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.07.2004 за №916/9515, наявність в обігу неякісних або фальсифікованих лікарських засобів, включаючи ті, термін придатності яких закінчився, установлюється органами державного контролю лікарських засобів та посадовими (уповноваженими) особами суб’єктів господарювання у сфері обігу лікарських засобів. Факт наявності неякісних лікарських засобів фіксується актом.

Згідно з п. 140.3 ст. 140 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ при обчисленні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств до витрат не включається сума фактичних втрат товарів, крім втрат у межах норм природного убутку чи технічних (виробничих) втрат та витрат із розбалансування природного газу в газорозподільних мережах, що не перевищують розмір, визначений Кабінетом Міністрів України, або іншим органом, визначеним законодавством України.

Отже, платник податку при обчисленні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств не враховує витрати на списання медичних препаратів, для яких закінчився термін придатності.
Общедоступный информационно-справочный ресурс «ЗИР»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Рак – ймовірні фінансові проблеми, Козеріг – будьте економними

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –