Гаражно-будівельний кооператив має сплачувати податок за земельну ділянку

224
нет комментариев

Чи потрібно сплачувати земельний податок, якщо фізична особа — пенсіонер приватизувала гараж у гаражно-будівельному кооперативі?

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування — земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Статтею 41 Земельного кодексу України (далі — Земельний кодекс) визначено, що гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється згідно із затвердженою містобудівною документацією.

Відповідно до ст. 116 Земельного кодексу громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених цим кодексом.

Статтею 286 Податкового кодексу визначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру.

Згідно зі ст. 126 Земельного кодексу право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України від 01.07.2004 р. № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Пунктом 281.1 ст. 281 Податкового кодексу передбачено звільнення від сплати податку для інвалідів І та ІІ груп, фізичних осіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонерів (за віком), ветеранів війни, а також осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», і фізичних осіб, визнаних законом постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб вищезазначеним пунктом, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, зокрема для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 га.

Тобто якщо фізична особа має у власності земельну ділянку, яку надано їй для будівництва індивідуального гаражу, і ця ділянка посвідчується свідоцтвом (державним актом) на право власності, тільки в цьому випадку зазначена особа має пільги щодо сплати земельного податку згідно зі ст. 281 Податкового кодексу.

Враховуючи вищевикладене, пільга, передбачена цією статтею для власників земельних ділянок або землекористувачів — фізичних осіб, не поширюється на гаражно-будівельний кооператив — юридичну особу, навіть якщо власники гаражів належать до пільгової категорії і звільняються від сплати земельного податку, тобто гаражно-будівельний кооператив має сплачувати податок за земельну ділянку на загальних підставах.
Вісник податкової служби

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Рак – ймовірні фінансові проблеми, Козеріг – будьте економними

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –