Торгувати алкоголем на літньому майданчику, який розташований не в будівлі, не можна

542
нет комментариев

Чи має право суб’єкт господарювання здійснювати торгівлю алкогольними напоями, використовуючи один касовий апарат, зазначений у додатку до ліцензії, в якій місце торгівлі визначене як «бар на першому поверсі», якщо залежно від сезону бар переносять на інший поверх будівлі, або на літній майданчик, який знаходиться за однією адресою з будівлею?

Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

При цьому місце торгівлі – місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для алкогольних напоїв – торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або де є товарно-касові книги (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів (с. 1 Закону № 481).

Відповідно до ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями фіскальний звітний чек – це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконання розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам’яті.

Згідно із п. 14 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року № 199, чеки всіх звітів повинні містити загальні реквізити, зокрема, назву і адресу господарської одиниці.

Абзацом п’ятим розділу 1 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 05.02.2001 за № 105/5296, визначено, що назва господарської одиниці – назва, яка зазначена в дозволі на розміщення господарської одиниці (договорі оренди, іншому документі на право власності або користування господарською одиницею).

Враховуючи викладене, Законом № 481 не передбачено здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями на літньому майданчику, який розташований не в торговому приміщенні (будівлі).

Разом з тим суб’єкт господарювання може здійснювати торгівлю алкогольними напоями, застосовуючи один касовий апарат, зазначений у додатку до ліцензії, в якій місце торгівлі визначене як «бар на першому поверсі», навіть якщо, залежно від сезону, бар переносять на інший поверх будівлі, але за умови, що реалізація таких напоїв відбувається в одній господарській одиниці.
Єдина база податкових знань

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Овен – не намагайтеся змінити зовнішні обставини, Стрілець – знадобиться терпіння

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –