Відображаємо у звіті з ЄСВ інформацію про працівників, які перебувають у декретній відпустці

448
нет комментариев

Чи зазначається страхувальником у таблиці 6 додатка 4 звітності по ЄСВ інформація стосовно найманих осіб, які перебувають у відпустці в зв’язку з вагітністю та пологами?

Відповідно до абзацу сьомого п. 1 частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є роботодавці – підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують, зокрема, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, — для осіб, зазначених у пунктах 9 — 14 цієї частини.

Пунктом 11 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 визначено, що платниками ЄВ є, зокрема, особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Згідно з п. 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 ЄВ для платників, зазначених в абз. 7 п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, нараховується на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Для платників, зазначених у п. 11 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, ЄВ нараховується на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами (абз. перший п. 4 частини 1 ст. 7 Закону № 2464).

Відповідно до п. 4.9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454 (далі – Порядок № 454) таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці. Такі відомості формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 2 до цього Порядку.

Суми виплат, нараховані за дні тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, відображаються в окремих рядках з кодами категорій застрахованої особи, визначених у додатку 2 до цього Порядку, у полі відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на такий місяць.

На одну застраховану особу допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4 до цього Порядку, зокрема, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі нарахування здійснювалися за поточні та майбутні (відпускні, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами), за минулі (лікарняні, тимчасова непрацездатність та перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та нарахування сум заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць.

Тобто, страхувальники у таблиці 6 додатка 4 Порядку № 454 за найманих осіб, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами заповнюють, зокрема:

гр. 9 «Код категорії ЗО» (обирається з таблиці відповідності кодів категорії застрахованої особи та кодів бази нарахування і розмірів ставок єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (додаток 2), зокрема, категорії 42,43,44,45 – коротка назва: «сума допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами»);

гр. 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця»;

гр. 16 «Кількість календарних днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами».
Єдина база податкових знань

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

На Кременчуцькій ТЕЦ повідомили про порив тепломережі

Диспетчер Кременчуцької ТЕЦ повідомив про різке збільшення підживлення