Придбані до 1 квітня 2014 р. ліки реалізуються із застосуванням ставки 7 %

181
нет комментариев

Аптека комунальної власності на 1 квітня 2014 не ввела ПДВ на залишки товару 7%. При відпуску ліків по вимогах та безплатних рецептах товар відпускали без ПДВ і з ПДВ на ліки, які отримували з 1 квітня з ПДВ за державні кошти. Чи буде правильно проводити частину вимог з ПДВ, а частину товару без ПДВ? Чи можна по вимогах за місяць дооцінити товар, що був без ПДВ?

З 1 квітня 2014 року з пункту 197.1 ПКУ виключено підпункт 197.1.27, в результаті чого скасовується режим звільнення від оподаткування операцій з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі і тих, які реалізуються аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Одночасно з цієї ж дати запроваджено оподаткування таких товарів за ставкою 7 відсотків (підпункт «в» пункту 193.1 статті 193 розділу V Кодексу).

Щодо виробів медичного призначення, до яких застосовувалася ставка 7%, з 01.04.2014 р., діяти слід було згідно із роз’ясненням, наданим Міндоходів у листі від 04.04.2014 р. № 7860/7/99-99-19-04-02-17. Тимчасово до затвердження нового переліку виробів медичного призначення, ставка 7 відсотків застосовувалася до операцій з постачання виробів медичного призначення, які включені до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2011 року № 867 «Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість».

При цьому для застосування ставки податку 7 відсотків зберігалася вимога, встановлена зазначеною постановою для застосування пільги з оподаткування для операцій з постачання виробів медичного призначення: ставка 7 відсотків застосовуватиметься при постачанні виробів медичного призначення для медичного використання та якщо вони мають відповідне маркування (позначка «*» в переліку). З 26.04.2014 р. набрав чинності новий перелік – затверджений постановою КМУ від 23.04.2014 р. № 118, який діє до 01.07.2014 р.

В ПКУ відсутня пільга щодо звільнення від оподаткування ліків, які надаються хворим безоплатно (за рахунок бюджетних коштів). Наразі відсутні і роз’яснення податківців щодо оподаткування таких поставок. Отже, на нашу думку, такі поставки мають оподатковуватися ПДВ на загальних підставах, тобто, за ставкою 7%.

Як роз’яснював Міндоходів у листі від 04.04.2014 р. № 7860/7/99-99-19-04-02-17, придбані до 01.04.2014 лікарські засоби та вироби медичного призначення реалізуються із застосуванням ставки 7 відсотків, незалежно від того, що їх придбання здійснювалося в умовах дії пільгового режиму оподаткування. При цьому, згідно з підпунктом 194.1.1 ПКУ податок визначається у розмірі 7 відсотків бази оподаткування та додається до ціни лікарського засобу чи виробу медичного призначення.

Також зверніть увагу на те, що, за прикінцевими положеннями Закону України від 10.04.2014 р. № 1200-VII, з 1 квітня 2014 року до 1 червня 2014 року до платників податку на додану вартість, які застосовують ставку 7 відсотків до операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, не застосовуються вимоги нормативно-правових актів щодо відображення у касовому чеку відомостей: про код ставки податку на додану вартість за одиницею товару; загальної суми податку на додану вартість за кожною позицією (групою товарів); загальної суми коштів, що підлягає сплаті покупцем, з урахуванням податку на додану вартість.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Завтра без світла залишаться мешканці вулиць Молодіжного

За інформацією Кременчуцької філії ПАТ «Полтаваобленерго», 21 вересня