У разі зміни облікових даних — подайте заяву за формою № 1-ОПП

147
нет комментариев

Як правильно повідомити органи Міндоходів про те, що головний бухгалтер страхової компанії іде у декрет і на час його відсутності буде призначено виконувача обов`язків?

Пунктом 66.4 ст. 66 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) встановлено обов’язок платників податків — юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів подавати до контролюючих органів відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів, у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін в облікових даних платників податків, шляхом подання заяви у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Згідно з п. 9.3 розділу IX Порядку обліку платників податків, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588 (далі — Порядок № 1588), платники податків — юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб зобов’язані подати реєстраційну заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» з відомостями стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів, до органу доходів і зборів у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін в облікових даних платників податків.

У разі надходження від державних реєстраторів відомостей про внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців щодо платників податків, а також надходження від платників податків заяв за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» органи доходів і зборів вносять відповідні зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб та фіксують зазначені зміни в журналі за формою № 2-ОПП (п. 9.3 розділу IX Порядку № 1588).

Отже, якщо у платника податків виникають зміни облікових даних, зокрема призначається новий головний бухгалтер, слід подати реєстраційну заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» з відомостями стосовно зазначеної особи до органу доходів і зборів у 10-денний строк з дня виникнення змін в облікових даних платників податків.
Вісник податкової служби

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Виявлені гарячі точки можливого рейдерства

За період діяльності у Полтавській області Оперативного штабу