Дохід, отриманий від продажу майнового сертифіката оподатковується

101
нет комментариев

Чи оподатковується дохід, отриманий фізичною особою — спадкоємцем від продажу майнового сертифіката юридичній особі?

Відповідно до пп. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації.

При цьому майновий пай оформлюється майновим сертифікатом.

Крім того, умовою неоподаткування доходу, отриманого фізичною особою від продажу майнового сертифіката, є отримання майнового паю у власність в процесі приватизації, а також те, що продаж сертифіката здійснює безпосередньо власник паю.

Якщо майновий сертифікат успадковується та продається спадкоємцем, то дохід, одержаний від такого продажу, оподатковуватиметься на загальних підставах.

Відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу.

Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування податку до бюджету.

Таким чином, дохід, отриманий фізичною особою — спадкоємцем від продажу майнового сертифіката юридичній особі, включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу (15 та/або 17%).
Вісник податкової служби

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Капитан «Ворсклы» подтвердил, что Жеваго уже год не платит команде зарплаты

КРЕМЕНЧУГ TODAY уже сообщал о том, что миллиардер Константин