За несвоєчасне перерахування ЄСВ з вини банку штрафів не буде

1459
нет комментариев

Які дії СГ у випадку несвоєчасного перерахування (неперерахування) ЄСВ з вини банку та чи застосовує орган доходів і зборів до СГ у даному випадку штрафні санкції?

Відповідно до частини 12 ст. 25 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) органи доходів і зборів застосовують до банків фінансові санкції, зокрема:

за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування банками на рахунки органів доходів і зборів сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄВ), фінансових санкцій, зазначених у частині одинадцятій ст. 25 Закону № 2464, органами доходів і зборів нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка зазначених сум, розрахована за кожний день прострочення їх перерахування (зарахування), та накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не зарахованих (неперерахованих) сум (п. 1 частини 12 ст. 25 Закону № 2464).

Фінансові санкції до суб’єктів господарювання за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄВ визначено частиною 11 ст. 25 Закону № 2464, яка не передбачає застосування органом доходів і зборів до суб’єкта господарювання штрафних санкцій у випадку несвоєчасного перерахування (неперерахування) ЄВ з вини банку.

Поряд з цим, відповідно до п. 129.6 ст. 129 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», з вини банку такий банк сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених ПКУ, а також несе іншу відповідальність, встановлену ПКУ, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів, платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

Згідно п.129.7. ст.129 ПКУ не вважається порушенням строку перерахування податків, зборів, платежів з вини банку порушення, вчинене внаслідок регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку.

Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік строку зарахування податків, зборів, платежів розпочинається з моменту такого відновлення.

Таким чином, орган доходів і зборів не застосовує до суб’єкта господарювання штрафні санкції у випадку несвоєчасного перерахування (неперерахування) ЄВ з вини банку.

Суб’єкт господарювання повинен надати до органу доходів і зборів заяву з копіями платіжних документів, що засвідчують факт подання їх до установи банку.
Министерство доходов и сборов Украины

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Патрульні затримали водія за ніж у салоні автомобіля

В ніч на 25 вересня патрулюючи вулицею Київською