При реорганізації юросіб – платників ПДВ податкове зобов’язання не нараховується

148
нет комментариев

Чи потрібно коригувати податковий кредит при реорганізації (приєднанні, злитті, перетворенні, поділі та виділенні) юридичної особи — платника ПДВ?

Згідно з пунктом 198.3 статті 198 Податкового кредиту України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій — не вище рівня звичайних цін) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

— придбанням або виготовленням товарів ( у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника;

— придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника.

Згідно з підпунктом «а» пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу платник зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Податкового кодексу, за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися в операціях, що не є об’єктом оподаткування (крім випадків проведення операцій з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб).

Крім того, пунктом 184.7 статті 184 Податкового кодексу встановлено, що якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

З урахуванням викладеного, при реорганізації (приєднанні, злитті, перетворенні, поділі та виділенні) юридичних осіб – платників ПДВ підстави для нарахування податкових зобов’язань з ПДВ та коригування податкового кредиту відсутні.
ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

На Кременчуцькій ТЕЦ повідомили про порив тепломережі

Диспетчер Кременчуцької ТЕЦ повідомив про різке збільшення підживлення