Якщо особа не проживає в зоні посиленого радіологічного контролю, її статус як потерпілої від ЧАЕС встрачається

320
нет комментариев

Жінка, яка має чорнобильське посвідчення категорії 4, зареєстрована в зоні посиленого радіоекологічного контролю, але фактично проживає у м. Києві. Чи має вона право на отримання листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами на 180 днів?

Відповідно до п. 4 ст. 14 Закону України від 28.02.91 р. № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі — Закон № 796) до потерпілих від Чорнобильської катастрофи категорії 4 належать особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 01.01.93 р. прожили або відпрацювали чи постійно навчались у цій зоні не менше чотирьох років.

У разі якщо особа не проживає (не працює) постійно на території зони посиленого радіологічного контролю, то її статус як потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи втрачається.

Згідно з п. 10 частини першої ст. 30 Закону № 796 жінкам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надається відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 90 календарних днів до пологів і 90 календарних днів після пологів, яка обчислюється сумарно і надається жінкам повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів, з оплатою в розмірі повного заробітку незалежно від стажу та місця роботи.

Підставою для надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам, віднесеним до відповідних категорій осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, є листок непрацездатності, виданий за місцем медичного спостереження, на 180 календарних днів, починаючи з 27 тижня вагітності.

Враховуючи норми чинного законодавства, жінкам, які отримали посвідчення категорії 4 за проживання на території зони посиленого радіоекологічного контролю та фактично проживають на території, не віднесеної до зазначеної зони, пільга, передбачена п. 10 ст. 30 Закону № 796, не надається.
Вісник податкової служби

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Крюківськими євровагонами зацікавилися в Австрії

Крюківський вагонзавод презентував у Києві пасажирський вагон представникам