Платники податків, які навчаються за кордоном, не мають права на податкову знижку

306
нет комментариев

Чи має право платник податку на податкову знижку за навчання, якщо отримує освіту в декількох навчальних закладах (у тому числі за кордоном)?

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім`ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати (п.п. 166.3.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі — ПКУ)).

Податкову знижку може отримати виключно резидент, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резидент — фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті (пп. 166.4.1 ст. 166 ПКУ) .

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації (п.п. 166.1.2 ст. 166 ПКУ).

Нормами ПКУ встановлено: загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

Отже, платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України, за умови виконання всіх умов, передбачених Податковим кодексом, має право скористатися податковою знижкою за навчання.

Водночас, платники податків, які навчаються за кордоном, не мають права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти.
ДПС у Херсонській області

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

На Гагаріна автомобіль наїхав на жінку

На перехресті вулиць Гагаріна та Театральна сталась ДТП.