Вчасно неповернена фіндопомога оподатковується

247
нет комментариев

Засновник (фізособа) надав підприємству (юрособі) поворотну фіндопомогу, яка залишилася неповерненою на кінець 2013 р. Чи необхідно включати таку допомогу до складу доходів, які враховуються при визначенні податкового зобов’язання, якщо термін її повернення (365 днів) закінчився в середині 2013 р.?

Порядок оподаткування поворотної фінансової допомоги визначено пп. 135.5.5 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу та не застосовується до суми поворотної фінансової допомоги, отриманої від засновника/учасника (в тому числі нерезидента) платника податку, у випадку повернення такої допомоги не пізніше 365 календарних днів з дня її отримання.

Тобто якщо поворотна фінансова допомога, надана засновником/учасником (в тому числі нерезидентом), залишилася неповерненою після закінчення 365 календарних днів з дня її отримання, така допомога підлягає оподаткуванню за загальновстановленими правилами.

Отже, оподаткування такої операції здійснюється залежно від статусу її надавача. У разі якщо засновник (фізична особа) не є платником податку на прибуток, підприємство включає суму поворотної фінансової допомоги, що залишилася неповерненою на кінець звітного року, до складу інших доходів.

У разі якщо в майбутніх звітних податкових періодах підприємство повертає засновнику таку фінансову допомогу, сума витрат збільшується на суму поверненої фінансової допомоги за наслідками того звітного податкового періоду, в якому відбулося повернення.

Таким чином, сума поворотної фінансової допомоги, отримана від засновника та неповернена після закінчення 365 календарних днів з дня її отримання на кінець звітного періоду, включається до складу доходів при визначенні об’єкта оподаткування.
Вісник податкової служби

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Как обманывают покупателей в «черную пятницу»

Сезон распродаж традиционно начинается в пятницу после Дня