Сума винагороди, сплачена за посередницькі послуги при придбанні ОЗ, не враховується у складі їх первісної вартості

427
нет комментариев

Підприємство придбало основні засоби за допомогою посередника та сплатило суму винагороди. Чи враховується у складі первісної вартості основних засобів сума винагороди, сплачена посереднику?

Ні, не враховується. Перелік витрат, з яких складається первісна вартість об’єкта основних засобів (далі — ОЗ), визначено п. 146.5 ст. 146 Податкового кодексу. До цього переліку витрати платника податку на виплату винагороди посереднику за посередницькі послуги не включено.

Водночас зазначені витрати на підставі пп. 138.12.2 п. 138.12 ст. 138 Податкового кодексу можна включити до складу інших витрат, оскільки розділом ІІІ цього Кодексу прямо не встановлено обмежень щодо віднесення їх до складу витрат. Зазначені витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку (п. 138.5 ст. 138 Податкового кодексу).

Отже, сума винагороди, сплачена за посередницькі послуги при придбанні ОЗ, не враховується у складі їх первісної вартості. Такі витрати включаються до складу інших витрат.
Вісник податкової служби

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Высота елки в Горишних Плавнях будет семнадцать метров

На Театральной площади в Горишних Плавнях началась установка