Систематична матдопомога, що надається всім або більшості працівників, прирівнюється до зарплати

256
нет комментариев

Як оподатковується ПДФО сума матдопомоги, яка надається працедавцем всім або більшості працівників і має систематичний характер на оздоровлення?

Підпунктом 14.1.48 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, для цілей розділу IV „Податок на доходи фізичних осіб” Податкового кодексу заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Відповідно до п.п.163.1.1 п.163.1 розділу IV Податкового кодексу об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний оподатковуваний дохід.

Згідно з п.п.164.2.1 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).

Отже, якщо виплата матеріальної допомоги має систематичний характер і така допомога надається всім або більшості працівників, наприклад, допомога на оздоровлення, при цьому її виплати передбачені положеннями про оплату праці найманих працівників (колективним договором, галузевою угодою тощо), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства, то така матеріальна допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати і вся сума такої допомоги включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковується за ставками, встановленими пунктом 167.1 статтею 167 Податкового кодексу, з врахуванням вимог пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу.

Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, то її оподаткування регулюється пунктом 170.7 статті 170 Податкового кодексу, згідно з абзацом третім підпункту 170.7.1 якого встановлено, що нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення таких умов або напрямів.

Відповідно до абзацу першого п.п.170.7.3 п.170.7 ст.170 Податкового кодексу не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 Податкового кодексу, встановленого на 1 січня такого року, тобто у 2013 році – 1610 грн. Сума перевищення допомоги над вказаним розміром включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку згідно з п.п.164.2.19 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу і підлягає оподаткуванню у джерела виплати.
ГНИ в Днепровском районе г. Киева

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Невідомий ледь не спалив будинок на Київській

Сьогодні вранці виникла пожежа на технічному поверсі 1-го