Податкова соцпільга застосовується тільки до загального місячного доходу

499
нет комментариев

Чи можна застосовувати ПСП при нарахуванні перехідної відпустки у першому місяці нарахування відпустки?

Приклад: сума відпустки за січень -763,44; сума за лютий — 314,44. Працівник має право на застосування ПСП. ЄСВ 3,6% за січень -27,49, ЄСВ за лютий — 11,32. ПДФО за січень — 19,07. За лютий не нарахувалося, бо застосувалася пільга. Чи правильно це?

Порядок застосування податкової соціальної пільги (далі — ПСП) визначено ст. 169 ПКУ. Зокрема, ПСП застосовується:

— щодо місячного оподаткованого доходу працівника у вигляді заробітної плати. Відпускові є частою зарплати працівника. Крім того, за сталою практикою (хоча прямої норми, яка б це затверджувала, в ПКУ немає) до доходу у вигляді зарплати дорівнюються і лікарняні;

— пп. 169.4.1 ПКУ визначено граничний розмір доходу, який дає право на застосування ПСП. Наприклад, у 2014 році це сума 1710 грн., і тільки для деяких платників податків вона може бути більшою (див. другий абзац пп. 169.4.1 ПКУ).

Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання ПСП, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Якщо загальний місячний дохід працівника у вигляді зарплати (в тому числі, відпусткових та лікарняних виплат) перевищував граничний розмір такого доходу, то ПСП до нього не застосовується.

З вашого запитання невизначено, чи є наведені суми усім місячним доходом працівника за січень і лютий відповідно.

Втім, ви можете використати наведене і самостійно визначити загальну суму доходу працівника за січень і лютий, і визначити, чи дозволяє його розмір застосувати ПСП.

При цьому слід врахувати таке: ПСП застосовується тільки до загального місячного доходу і не застосовується до окремих виплат, які здійснюються протягом місяця або авансом (наприклад, при виплаті відпусткових за лютий у січні).

Тобто, коли ви виплачуєте відпусткові за січень до кінця січня (коли ще не відбулося нарахування заробітної плати, яке, зазвичай, робиться останнім числом місяця), або виплачуєте авансом у січні відпусткові за лютий, ви ще не маєте ані загальної суми нарахованого доходу за січень, ані загальної суми нарахованого доходу за лютий. Тож, ПДФО маєте розраховувати, виходячи із суми розрахованих відпусткових і утриманого з них ЄСВ, без застосування ПСП. А вже після нарахування загального місячного доходу ви маєте право застосувати до нього ПСП (якщо розмір такого доходу це дозволяє), і утримати з нього вірну суму ПДФО.

Про порядок застосування ПСП у випадках виплати авансів, ми писали, зокрема, в ДК № 40/2013, див. статтю Ю. Єгорової „Податкова пільга при виплаті авансу”.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Водій Volkswagen насмерть збив школярку

Учора, 17 листопада, в ДТП в місті Карлівка