До вартості будь-яких об’єктів спадщини застосовується ставка податку 15 (17)%

333
нет комментариев

Як оподатковується дохід у вигляді спадщини (грошові заощадження, поміщені до 02.01.92 р. в установи Ощадного банку СРСР), отриманий фізичною особою — нерезидентом протягом звітного календарного року? Чи потрібно зазначеній особі подавати річну Податкову декларацію?

Відповідно до п. 163.2 ст. 163 Податкового кодексу об’єктом оподаткування нерезидента є доходи з джерелом їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), в тому числі отримання спадщини.

Згідно з пп. «в» п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються грошові заощадження, поміщені до 02.01.92 р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 р., облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 р., державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадбанку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 — 1994 рр., погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку — нерезидентом в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регламентується пп. 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу, нормами якого передбачено, що для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем — нерезидентом, застосовуються ставки, визначені у п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу.

Таким чином, до вартості будь-яких об’єктів спадщини, у тому числі грошових заощаджень, поміщених до 02.01.92 р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, які успадковуються спадкоємцем — нерезидентом від спадкодавця — резидента, застосовується ставка податку 15 (17)%. Згідно з п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, включається спадкоємцями до складу загального річного доходу платника податку та зазначається в річній Податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

При цьому нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об’єкта спадщини.
Вісник податкової служби

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

На Гагаріна автомобіль наїхав на жінку

На перехресті вулиць Гагаріна та Театральна сталась ДТП.