Наявність податкового боргу не є підставою для відмови в переході на сплату інших податків і зборів

247
нет комментариев

Приватний підприємець в 2013 році отримав Свідоцтво платника єдиного податку, яке є безстроковим. Чи можливо перейти на загальну систему оподаткування за наявності податкового боргу по сплаті єдиного податку?

Податковим кодексом України (далі — Кодекс) передбачено, що платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв`язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв`язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Проте у разі, якщо у платника єдиного податку буде податковий борг на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, він навіть зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Однак погасити борг усе ж доведеться після анулювання реєстрації платника єдиного податку, тобто на іншій системі оподаткування.

Такі норми передбачено в підпунктах 298.2.2 та 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Кодексу, починаючи з 1 січня 2014 року відповідно до змін, внесених Законом України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень».
ДПІ у Деснянському районі м. Києва

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Маленькі кременчужани намалюють професію своєї мрії

З 23 жовтня по 23 листопада у Кременчуці