Платник ПДВ, що обрав касовий метод, застосовує його до кінця року

321
нет комментариев

Чи може платник ПДВ відмовитися від застосування касового методу за операціями з виконання підрядних будівельних робіт протягом року?

Згідно з п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу за операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб’єкти підприємницької діяльності починаючи з 19.01.2012 р. (дата набрання чинності Законом України від 22.12.2011 р. № 4220-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності», яким внесено зміни до цього пункту) можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до пп. 14.1.266 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу.

Для застосування касового методу визначення податкових зобов’язань з ПДВ платник податку подає до органу доходів і зборів заяву у довільній формі про вибір касового методу разом із податковою декларацією за звітний (податковий) період, протягом якого було зроблено такий вибір, і застосовує касовий метод до кінця поточного року.

Для застосування в наступному році касового методу платник податку разом із податковою декларацією з ПДВ за останній податковий період року повинен подати до органу доходів і зборів заяву у довільній формі про продовження дії застосування касового методу визначення податкових зобов’язань з ПДВ. Платник податку, який не подав такої заяви з початку звітного року, переходить на загальні правила оподаткування.

Враховуючи зазначене, платник ПДВ, який до органу доходів і зборів разом із податковою декларацією за звітний (податковий) період, в якому було зроблено вибір про застосування касового методу визначення податкових зобов’язань, подав заяву у довільній формі про такий вибір, застосовує касовий метод до кінця поточного року.

Якщо платник податку бажає перейти на загальні правила визначення податкових зобов’язань, то такий перехід здійснюється тільки з початку наступного року у разі неподання таким платником разом із податковою декларацією з ПДВ за останній податковий період року заяви у довільній формі про продовження дії застосування касового методу. У такому випадку:

— сума податкових зобов’язань з ПДВ платника податку збільшується на суму, нараховану на вартість товарів/послуг, поставлених платником податку, але не оплачених коштами чи іншими видами компенсацій на дату переходу такого платника на звичайний режим оподаткування;

— сума податкового кредиту платника податку збільшується на суму, нараховану на вартість товарів (послуг), отриманих таким платником податку, але не оплачених коштами або іншими видами компенсацій на дату переходу такого платника на звичайний режим оподаткування.
Вісник податкової служби

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Відео проти ночі: співачка випадково зафільмувала привида

Співачка з Ванкувера MeLo LV випадково записала на