Перетворення одного суб`єкта господарювання в інший означає зміну форми власності на майно

192
нет комментариев

Чи зміниться організаційно-правова форма юридичної особи в результаті перетворення однієї юридичної особи в іншу?

Відповідно до статті 104 ЦКУ юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов`язків іншим юридичним особам — правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Порядок виконання рішення про припинення юридичної особи викладено в статті 105 ЦКУ.

Слід звернути увагу на те, що згідно з статтею 106 ЦКУ злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, — за рішенням суду або відповідних органів державної влади. Законом може бути передбачено одержання згоди відповідних органів державної влади на припинення юридичної особи шляхом злиття або приєднання.

Потрібно відмітити те, що перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов`язки попередньої юридичної особи (стаття 108 ЦКУ).

Також, доречно буде нагадати про дію норм Господарського кодексу України (далі — ГКУ), який визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб`єктами господарювання, а також між цими суб`єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання.

Так, загальні положення про суб`єкти господарювання містяться в главі 6 розділу II цього Кодексу.

Згідно з статтею 59 ГКУ припинення діяльності суб`єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації — за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб — засновників суб`єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, — за рішенням суду.

У разі перетворення одного суб`єкта господарювання в інший до новоутвореного суб`єкта господарювання переходять усі майнові права і обов`язки попереднього суб`єкта господарювання.

Отже, перетворення одного суб`єкта господарювання в інший означає зміну форми власності на майно або організаційно-правову форму суб`єкта, що продовжує функціонувати з колишнім обсягом майнових прав, обов’язків, зобов’язань.
Госпредпринимательство

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Гороскоп на завтра: Рак — заручитесь нужной поддержкой, Лев — не доверяйте всем подряд

Доброго вечора, шановні читачі Кременчук Тудей! На календарі