Проводити перерахунок ПДФО за середнім місячним доходом за рік не правильно

201
нет комментариев

Чи правильно робити річний перерахунок ПДФО, визначивши середній місячний дохід за рік?

Одна з попередніх редакцій пп. 169.4.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) передбачала проведення роботодавцем перерахунку суми доходів у вигляді заробітної плати з урахуванням положень абзацу третього пункту 167.1 ПКУ. Він передбачав застосування ставки податку 17% до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Наразі пп. 169.4.2 ПКУ зобов’язує роботодавця зробити у певних випадках перерахунок суми доходів, нарахованих платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абзацу другого п. 167.1 ПКУ. Тож перерахунок провадиться за окремими місячними доходами.

Розрахована за кожним місяцем сума оподатковуваного доходу порівнюється з граничною сумою доходу, який дає право платнику податку на застосування податкової соціальної пільги, та із сумою, яка визначається для оподаткування за ставкою 15 %. Після чого проводиться кінцеве оподаткування розрахованого оподатковуваного доходу та визначається сума податку в кожному місяці окремо.
Министерство доходов и сборов Украины

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Гороскоп на завтра: Овен — интуиция поведет в правильном направлении, Скорпион — ни в чем не торопитесь

Доброго вечора, шановні читачі Кременчук Тудей! На календарі