Виплата зарплати за рішенням суду не є податковими витратами

274
нет комментариев

Чи можна виплачену заробітну плату працівнику за рішенням суду віднести до складу податкових витрат?

Статтею 232 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) визначено, що трудові спори стосовно працівників про поновлення на роботі незалежно від підстав припинення трудового договору, зміну дати і формулювання причини звільнення, оплату за час вимушеного прогулу або виконання нижчеоплачуваної роботи тощо розглядаються виключно у судах. У разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу (ст. 235 КЗпП).

Таким чином, виплата за рішенням суду середнього заробітку працівнику як компенсація заробітної плати за час вимушеного прогулу з вини підприємства не відноситься до виплат, пов’язаних з оплатою праці, перелічених в Інструкції зі статистики заробітної плати та не підпадає під перелік витрат на оплату праці фізичних осіб, визначених п. 142.1 ст. 142 Податкового кодексу, тому таку виплату не може бути віднесено до складу податкових витрат підприємства.
Вісник податкової служби

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Рак – ймовірні фінансові проблеми, Козеріг – будьте економними

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –