Умовні відсотки не нараховуються, якщо отримувач позики повертає її до закінчення річного звітного періоду

301
нет комментариев

Виробниче підприємство (платник авансових внесків) отримало поворотну фінансову допомогу від платника податку на прибуток у січні 2013 р. Допомогу планується повернути у грудні цього самого року. Чи потрібно нараховувати умовні відсотки за період користування цією позикою, якщо звітним (податковим) періодом для позичальника є рік?

Податковим кодексом України (далі — Кодекс) встановлено, що якщо поворотну фінансову допомогу, отриману від платника податку на прибуток, не повернено на кінець звітного періоду, то одержувач такої допомоги зобов’язаний нарахувати умовні проценти в розмірі облікової ставки Нацбанку України за кожен день використання такої допомоги (пп. 135.5.5 п. 135.5 ст. 135 цього Кодексу).

Відповідно до п. 152.9 ст. 152 Податкового кодексу для цілей розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

Таким чином, якщо отримувач поворотної фінансової допомоги застосовує базовий річний звітний період, а таку допомогу повертає до закінчення такого звітного періоду, то нараховувати умовні відсотки не потрібно.
Министерство доходов и сборов Украины

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Рак – можливі несподівані події, Стрілець – довгі поїздки краще не планувати

Доброго вечора, шановні читачі! Завтра на календарі –