Успадкування грошових заощаджень

240
нет комментариев

Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб дохід, отриманий як спадщина у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР резидентом від резидента першого ступеня споріднення?

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину, визначено ст. 174 Податкового кодексу, пп. 174.2.1 п. 174.2 якої передбачено перелік об`єктів спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою. Зокрема, до них належать грошові заощадження, поміщені до 02.01.92 р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 р., облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 р., державні казначейські зобов`язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 — 1994 рр., погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

Отже, незалежно від ступеня споріднення дохід, отриманий резидентом від резидента як спадщина у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР, не оподатковується.
Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Рак – ймовірні фінансові проблеми, Козеріг – будьте економними

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –