Продаж нерезидентом подарованої нерухомості

327

Нерезидент (громадянин Росії) має у власності в Україні два житлові будинки, отримані ним у 2000 р. у подарунок. У 2013 р. нерезидент планує продати ці будинки фізичній особі — резиденту. За якою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуватиметься дохід, отриманий нерезидентом від операцій купівлі-продажу цих об`єктів житлової нерухомості?

Податковим кодексом України встановлено, що доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів тобто 15(17)%.

Не оподатковується дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року, зокрема, житлового будинку та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не поширюється на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

Отже, у разі продажу в 2013 р. фізичною особою — нерезидентом двох об`єктів житлової нерухомості (будинків), отриманих ним у подарунок у 2000 р., дохід, одержаний від продажу одного будинку, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Дохід, одержаний фізичною особою — нерезидентом від продажу другого будинку, оподатковуватиметься за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу, тобто 15(17)%.
Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Дізнавайся новини Кременчука першим!
Підписуйся на наш Телеграм-канал та сторінку у Facebook

 

You may also like

Гороскоп на завтра: Овен – день щедрий на вдалі збіги, Водолій – будьте уважними в усьому

Доброго вечора, шановні читачі! Завтра на календарі –