Оподаткування подарунку у вигляді квартири

308
нет комментариев

Громадянин планує подарувати своїй доньці квартиру, що є його приватною власністю. Чи має донька сплачувати податок на доходи фізичних осіб?

Відповідно до пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу вартість власності, що отримується як подарунок членами сім`ї дарувальника першого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою.

При цьому згідно Податкового кодексу членами сім`ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є обдаровані, які отримали подарунок.

Дохід у вигляді вартості подарованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім обдарованих, які отримали у подарунок об`єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб (п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу).

Таким чином, дохід у вигляді вартості квартири, отриманої донькою, оподатковується за нульовою ставкою. При цьому подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи не потрібно за умови, що донька не отримуватиме в звітному податковому році інших доходів, які підлягають декларуванню.
Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Рак – ймовірні фінансові проблеми, Козеріг – будьте економними

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –