Фізичні особи — підприємці, які отримують пенсію за вислугу років не звільняються від сплати єдиного внеску

267

Чи сплачують єдиний внесок підприємці – пенсіонери?

Відповідно до частини четвертої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно із Законом України від 09.07.2003 р. № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон № 1058) пенсіонер — це особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім’ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.

Зазначеним Законом передбачено такі види пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія у зв’язку із втратою годувальника та пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства).

Умови призначення пенсії за віком визначено ст. 26 Закону № 1058.

Отже, фізичні особи — підприємці, які отримують пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ, не звільняються від сплати єдиного внеску.
Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Дізнавайся новини Кременчука першим!
Підписуйся на наш Телеграм-канал та сторінку у Facebook

 

You may also like

Гороскоп на завтра: Діва – не ризикуйте і не поспішайте, Водолій – більше відпочивайте

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –