Суми перевищення 10% ліміту мають бути закріплені за конкретним основним засобом, який ремонтувався

303
нет комментариев

Як розподілити витрати на ремонт ОЗ, що перевищують 10-відсотковий ліміт?

Згідно з п. 146.11 ПКУ, витрати, пов`язані з ремонтом і поліпшенням об`єкта ОЗ, у сумі, що перевищує 10-відсотковий ліміт, збільшують первісну вартість об`єкта основних засобів, щодо якого здійснювалися ремонт і поліпшення (п. 146.11 ПКУ). Такі витрати повинні збільшувати первісну вартість об`єкта основних засобів у податковому обліку за датою, коли це відбувається в бухгалтерському обліку, тобто за датою приймання ремонту чи поліпшення (складення типової форми №ОЗ-2 «Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об`єктів»). Відповідно, такі витрати почнуть амортизуватися вже починаючи з наступного місяця після здачі відремонтованого об`єкта та введення його в експлуатацію (якщо такий об`єкт виводився з експлуатації, п. 146.2 ПКУ).

При розподілі перевищення 10-відсоткового ліміту у разі, якщо ремонтувалася певна сукупність об`єктів, слід звернути увагу на таке: суми перевищення 10-відсоткового ліміту мають бути закріплені за тим конкретним об`єктом, який ремонтувався. Тому для того, щоб правильно віднести суми ремонту у податковому обліку на первісну вартість ОЗ чи витрат у разі одночасного ремонту певної кількості об`єктів ОЗ, їх власникові варто подбати, щоб у документах були розшифровані конкретні суми, скільки коштує ремонт тієї чи іншої речі, а не тільки загальна сума ремонту (поліпшення).
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Тілець – ймовірні незаплановані поїздки, Діва – нікому не догождайте

Доброго вечора, шановні читачі! Завтра на календарі –