Пеня нараховується виключно на суму податкового боргу

253
нет комментариев

Чи нараховується пеня, якщо при поданні уточнюючого розрахунку платником податків зменшується від’ємне значення об’єкта оподаткування?

Відповідно до пп. 129.1.1 п.129.1 ст. 129 Податкового кодексу України, пеня нараховується після закінчення встановлених строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу. При самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання платником нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання.

Грошове зобов’язання платника – сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Отже, пеня не нараховується при зменшенні платником від’ємного значення об’єкта оподаткування, яке не призводить до зміни суми грошового зобов’язання не сплаченого платником у встановлений строк.

Пеня нараховується виключно на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені).
ДПІ у Святошинському районі м.Києва ДПС

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Рак – ймовірні фінансові проблеми, Козеріг – будьте економними

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –