Якщо вид діяльності не зазначено у свідоцтві «єдиноподатника»

1456
нет комментариев

На 01.01.12 р. я мав кредиторську заборгованість приватному підприємцю, який перебуває на єдиному податку. У його свідоцтві на 2011 р. було зазначено вид діяльності, який він нам надавав. У 2012 році ПП подав заяву на єдиний податок і не зазначив той вид діяльності, за яким він нам надає послуги. Чи можу я йому сплачувати заборгованість за 2011 р. і не утримувати ПДФО зі сплачених сум, чи потрібно утримати ПДФО, бо вид діяльності у 2012 р., за який я сплачую, не зазначено у заяві на єдиний податок (нове свідоцтво податкова інспекція досі не відала)?

Зазначити потрібний вид діяльності у свідоцтві єдиного податку ПП зможе лише з II кварталу 2012 р.

У зв’язку з прийняттям Закону України від 04.11.2011 р. №4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності" (далі — Закон №4014) з 1 січня 2012 року спрощена система оподаткування, обліку та звітності регулюється Главою 1 Розділу XIV "Спеціальні податкові режими" ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VІ (далі ПКУ).

Відповідно до пп. 165.1.36 ст. 165 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід фізособи-підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно зі спрощеною системою оподаткування відповідно до ПКУ.

Пунктом 297.1 статті 297 ПКУ визначено, що платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, з ПДФО у частині доходів (об’єкта оподаткування), отриманих унаслідок господарської діяльності фізособи та оподаткованих згідно з цією главою.

Доходом фізособи — підприємця — платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті (п. 292.1 ст. 292 ПКУ).

При цьому відповідно до п. 293.4 статті 293 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп у розмірі 15 відсотків, зокрема, до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи; до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Враховуючи вищевикладене, юрособа, яка виплачує доход фізособі — підприємцю — платнику єдиного податку не нараховує та не утримує ПДФО під час такої виплати.

Водночас повідомляємо, що підпунктом "а" пункту 5 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №4014, зокрема, встановлено, що видані свідоцтва про сплату єдиного податку на 2011 рік відповідно до Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" є дійсними до отримання свідоцтва платника єдиного податку, передбаченого цим Законом, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року.

ДПC у м. Києві

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Південна залізниця категорично відмовилася від асфальтування Крюківського мосту

На сесії міської ради першим питанням порядку денного розглядають